Цветана Пиронкова постигна убедителна победа с 6:2, 6:1 над представителката на домакините Наикта Бейнс във втория кръг от квалификациите на "Уимбълдън".

Така най-добрата българска тенисистка е само на крачка от основната схема на турнира, но за целта ще трябва да победи Ана Конюх (Хърватия).

В днешния ден Цвети беше много доминантна на корта и не остави никакво съмнение в превъзходството за всичките едва 54 минути игра.

В първия сет тя набързо поведе с 5:0 преди да даде единствения гейм за съперничката. Във втория двете бяха равностойни само до 1:1 гейма. След това Цвети взе четири поредни части за 5:1, а след това затвори мача с гейм на нула за 6:2.

Пиронкова преследва 13-ото си участие в основната схема на "Уимбълдън" а върховите й постижения бяха през 2010-а, когато игра полуфинал и 2011-а, когато бе на четвъртфинал.