Изненадващите резултати на Australian Open просто не спират. Американецът Майкъл Мо, който се озова в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите в Мелбърн, постигна най-голямата победа в кариерата си досега, след като прати у дома Александър Зверев (Германия). Това стана факт след 6:7(1), 6:4, 6:3 и 6:2 срещу абсолютния фаворит и №13 в основната схема

25-годишният америакнец стига до трети кръг на турнир от Големия шлем за първи път в кариерата си, като в случая това бе напълно заслужено, макар той да влезе в мача срещу германския си противник като аутсайдер.

Мо, който е кръстен на баскетболната легенда Джордан, има силна връзка с Австралия, защото майка му има местно гражданство и той има редица роднини в страната, които не пропуснаха да го подкрепят срещу Зверев днес.

В първия сет двамата стигнаха до тайбрек, в който Зверев даде само точка на противника си и поведе в резултата.

Отговорът на Мо бе повече от добър и той проби още в първия гейм на втората част, а след това взе подаването на Зверев още веднъж - за 3:2, а това се оказа ключово и така сетовете бяха изравнение след 6:4.

Американецът реализира 8 от общо 14 възможни точки за пробив, докато Зверев бе 3/10 в тази статистическа категория. Още два пробива в третия сет доведоха до 6:3 в полза на Мо и 2-1 в резултата, а развитието на мача продължи в същия дух и в четвъртата част, оказала се и последна, той продължи да надиграва Саша и след още три брейка заслужено се поздрави с успеха след 6:2.

Tова бе и поредната американска победа при мъжете днес, след като Дженсън Брууксби елиминира Каспер Рууд (№2 в схемата), a Томи Пол и Джей Джей Уулф отстраниха съответно Алехандро Давидович Фокина и Диего Шварцман, също поставени.