След два ужасно тежки и драматични мача от началото на "Ролан Гарос", четвъртият поставен Стефанос Циципас най-сетне постигна рутинен успех.

Гръцката звезда победи шведа Микаел Имер с 6:2, 6:2, 6:1 и вече е част от осминафиналите на турнира.

Само 92 минути бяха нужни на Циципас да постигне този успех, а самият той изрази задоволство от факта, че е избегнал ходенето по мъките от предишните мачове.

Той даде само един шанс за пробив на опонента си, а през цялото останало време играеше доста уверено и в нито един момент не изглеждаше, че Имер може да измъкне нещо.

Циципас направи по два пробива в първите два сета, а в третата част той бе още по-убедителен, като даде само един гейм на опонента и намери място на осминафиналите.

Там той ще играе срещу един измежду датчанина Холгер Руне и французина Уго Гастон.