Световният №5 Григор Димитров игра фантастично в четвъртфиналния си двубой с Давид Гофен и го победи с 6:4, 7:6(5) в гладиаторска битка, която бе белязана от велик обрат.

Българинът сътвори представяне, което е присъщо за най-добрите играчи на клея. Бори се като лъв и победи в два сета, въпреки че изоставаше с 1:5 гейма във втория.

Това бе седмата му победа в осем мача срещу Гофен и първата на клей. За пореден път се оказа черната котка на пътя за най-добрия белгийски тенисист.

Мачът започна без явно преимущество за един от двамата тенисисти, които по-късно днес би трябвало да играят заедно и на турнира в двойките.

Пробивът в първия сет дойде при 3:2 с много агресивна игра на българина, който заби общо 11 уинъра срещу три за съперника.

Гофен върна пробива, за да намали на 4:5, но с петия си сетбол при сервис на белгиеца Григор заслужено се поздрави с първия сет.

А вторият започна ужасяващо за него. Гофен направи два поредни пробива и поведе с 5:1 и всички на корта се бяха подготвили за трети решителен сет.

Българинът обаче показа воля, която е присъща само на най-големите, за да изравни на 5:5. Постигна го със великолепна защита и страховити уинъри. Качеството в тениса на двамата бе великолепно, както се случва винаги в мачовете помежду им.

Белгиецът изпусна три сетбола в маратонския 10-и гейм и бе в нокдаун. Гришо триумфира със 7:5 точки в тайбрека след ранни минипробиви и се класира на първия си полуфинал в клея.

Там очаква 10-кратният победител Рафаел Надал в 14:30 часа българско време.

Гледай мачовете на Григор Димитров от ATP 1000, 500 и 250 на живо по Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2.