Световното първенство в Русия бе много добро за всеки неутрален зрител.

Такова е всеобщото мнение, а сега ще ви представим статистики, факти и любопитни детайли, които може да ви убедят в това, ако сте скептично настроени за този извод.

169 гола бяха вкарани.

Това е трето постижение в историята при формат от 32 отбора на турнира, след 1998 г. и 2014 г.

45 попадения в елиминациите.

Това вече е рекорд.

Снимка: Getty images

1 нулево равенство за целия турнир - фантастично постижение! По ирония на съдбата, направи го шампионът Франция срещу Дания в групата.

6 гола на финала, ето това беше забележително! Най-много попадения в историята има през 1958 г., когато Бразилия бие домакина Швеция с 5:2. От тогава нямаше 90 минути с 6 гола, като толкова бяха вкарани и на финала през 1966 г., но в 120 минути (4:2 за Англия срещу ФРГ).

27 удара към вратите на съперниците е опитал Неймар - най-много от всички на турнира. Колко лежа по земята ли...? Стига, да не докосваме пак тази тема.

72 километра по терените из Русия е пробягал Иван Перишич от Хърватия, като той игра в седемте мача на отбора на турнира.

27 спасявания направи Тибо Куртоа, вратарят на Белгия.

24 опасни положения за гол създаде най-креативният играч на турнира. И не, не - не се шегуваме изобщо с вас: името му е Киърън Трипиър, десен краен защитник на Англия, като асистенциите му са 2, а голът - един.

След него са Кевин де Бройне (Белгия, 23), Неймар (Бразилия, 23), Лука Модрич (Хърватия, 18) и т.н.

2,6 гола средно на мач влизаха в Русия 2018. Ако залагате знаете, че линията на букмейкърите е "над 2,5", така че - и тук страхотно постижение.

16-те гола, вкарани от белгийските "червени дяволи", са най-добрият актив на отбор на Мондиал 2018.

69 процента средно на мач са владеели топката испанците, които поне в този показател са №1. Втори е Германия с 67%, следва Аржентина - 64 процента.

9 минути е целият период, в който шампионът Франция изоставаше на турнира. Само толкова се задържа резултатът 2:1 за Аржентина на осминафинала, преди "петлите" да обърнат до крайното 4:3. Никой друг не успя да излезе напред в резултата срещу французите.

Марио Манджукич е вторият футболист в историята с гол и автогол в един мач на Мондиал. Ерни Брандтс го е правил през 1978 г. за Холандия, когато отборът му бие Италия с 2:1. На финал обаче Манджукич е първият с две попадения в различните врати.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Лука Модрич е шестият пореден носител на "Златната топка" на Мондиала, който не е играч на отбора-шампион. За последен път Ромарио взе приза през 1994 г., когато Бразилия спечели титлата. След това списъкът включва:

Роналдо - 1998 г., шампион Франция

Оливер Кан - 2002 г., шампион Бразилия

Зинедин Зидан - 2006 г., шампион Италия

Диего Форлан - 2010 г., шампион Испания

Лионел Меси - 2014 г., шампион Германия

11 играчи са печелили трофеите в Шампионската лига (преди Купа на европейските шампиони) и Световното първенство в една и съща година.

Номер 11 стана Рафаел Варан (Франция и "Реал") в неделя. Седем играчи от "Байерн" през 1974 г. го постигат, а футболистите на "Реал" Кристиан Карембьо (Франция, 1998 г.), Сами Кедира (Германия, 2014 г.) и Роберто Карлуш (Бразилия, 2002 г.) допълват списъка.

По 12 гола вкараха играчи на ПСЖ и "Тотнъм" на Мондиал 2018, това е постижение №1 на турнира.

Пол Погба е първият футболист на "Манчестър Юнайтед" с попадение на финал на Мондиал.