Марек отстъпи с 1:3 (13:25, 19:25, 25:16, 23:25) гейма на турския Аркас (Измир) като гост в първи мач от Група F, но с оглед нулевия си опит в най-престижния клубен турнир, помощник-треньорът на националния отбор Найден Найденов може да бъде доволен от представянето на отбора си.

Турският тим дръпна още в началото на първата част с три точки при първата пауза, а на второто прекъсване преднината им бе цели осем. В края резултатът пък разгромен - 25:13 за домакините в зала "Ататюрк" в Измир.

Марек се държа доста по-достойно във втория гейм, като на второто прекъсване Аркас водеше само с 2 точки, а българите стигнаха дори до равенство 16:16. Домакините обаче натиснаха и спечелиха гейма с 25:19, повеждайки с 2:0.

Третият гейм бе отличен за българския шампион, който поведе с 8:5 до първата пауза, а втората дойде при точки преднина - 16:9. Турците намалиха до 12:16, когато Найденов взе прекъсване, което даде ефект и Марек отново си върна преднината за 19:12, а до края дупничани нямаха проблем да намалят резултата в геймовете след 25:16.

Загубата на третия гейм стресна домакините и те съсредоточиха максимално, за да поведат с 8:5 на първата и 16:11 на втората пауза в четврътия гейм. Марек обаче даде всичко от себе си и дори стигна до само точка изоставане в края на гейма при 23:24, но тимът от Измир все пак съумя да вземе своето и затвори мача след 25:23 в четвъртата част.

Следващият мач на Марек е в "Арена Самоков" следващата сряда от 19:30 часа срещу белгийския Нолико (Маасейк), който снощи надигра испанския КАИ (Теруел) с 3:0, във втората си среща в групата. Този мач ще бъде предаван пряко по БНТ Свят, информира ТопСпорт.