Италианците победиха с 3:1 (25:19, 14:25, 25:16, 29:27) основния си конкурент в Група "G" полския Асеко Ресовя (Жешув). Така едва в четвъртия си мач от Шампионската лига през този сезон Бре Банка Ланути загуби гейм.

Българският диагонал Цветан Соколов изигра поредния си страхотен мач за Кунео и отново стана най-полезен с 24 точки (3 блока, 1 ас и 51% ефективност в атака), а Олег Антонов добави още 12 точки (2 блока, 1 ас, 60% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за успеха.

За тима на Ресовия Никола Ковачевич (1 блок, 1 ас, 47% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) и Пол Лотмън (3 блока, 2 аса, 63% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) реализираха съответно 18 и 15 точки.

След този мач Кунео си осигури по-нататъшното участие в шампионската лига. Той е начело в група "G" с 12 точки след 4 победи от 4 мача и геймово съотношение 12:1. Ресовия остана на 2-ро място с 6 точки след 2 победи и 2 загуби, но преди другият мач от групата между френския Араго (Сет) и румънския Ремат (Залъу), информира ТопСпорт.