Капитанът на Тренто Матей Казийски беше титуляр и завърши с 9 точки. Николай Учиков не се появи в игра за тима на Тренто, който е лидер в класирането с 29 точки.

Кастелана Гроте допусна загуба с 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) гейма от Алтотевере (Сан Джустино). За Кастелана българският национал Виктор Йосифов реализира само 3 точки.

Цветан Соколов беше най-резултатен за Бре Банка Ланути (Кунео) при загубата с 0:3 (22:25, 22:25, 22:25) гейма като гост на новака Перуджа в друг мач от кръга. Българският диагонал се отличи със 17 точки, а след четвъртата си загуба за сезона Бре Банка Ланути се смъкна на пето място в класирането с 20 точки.

Копра Елиор (Пиаченца) нанесе шеста поредна загуба на Марми Ланца (Верона), след като победи с 3:0 (25:21, 25:18, 26:24) гейма в мач от 11-и кръг на Серие А1. По този начин съперникът на КВК Габрово (Габрово) в турнира за Купата на Претендентите се изкачи на трето място в класирането с 22 точки.

За Пиаченца Христо Златанов записа 13 точки, а за гостите от Верона Светослав Гоцев се отчете с 4 точки, информира БТА.