Лудогорец е на финал за Купата на България - очаквано и напълно рутинно, след като победи и в реванша Хебър с 5:0. Преди седмица в първия двубой в Разград резултатът бе 4:0, а в Пазарджик днес домакините опитаха да играят открито и смело.

Но просто бяха нокаутирани от далеч по-класния отбор. Общ резултат 9:0.

"Орлите" вкараха четири, а можеха да вкарат 14 гола, докато и Хебър имаше своите положения в много атрактивния двубой.

Още в петата минута националът Ивайло Чочев откри с глава, а в 22-рата Кайо Видал удвои за гостите. В края на полувремето вкара и Клод Гонсалвеш, а аржентинецът Матиас Тисера изпусна още няколко отлични ситуации.

Все пак и той отбеляза в 75-ата минута, току преди да напусне терена за смяна.

Сонко Сундберг вкара с мощен шут в 89-ата минута и направи общия резултат в двата мача 9:0 за Лудогорец.

Така тимът му е на финал и ще срещне на 15 май Ботев (Пд) на Националния стадион "Васил Левски". Това е повторение на срещата за трофея от 2017 г., когато пловдивският състав спечели с 2:1.

Любопитно, тогава Тодор Неделев бе движещата сила на "канарчетата", а сега ще се изправи срещу родния си клуб в един от най-важните мачове в българския футбол.

След като го направи преди година, Разград се цели във втори пореден дубъл с титла и купа. Шампионската корона - 13-а поред, е формалност и ще стане факт вероятно още в следващия мач срещу ЦСКА след Великденските празници.

Ако не го загуби, Лудогорец е шампион три кръга преди края. А дори да и падне, ще му трябват две точки от последните три кръга, за да е отново първи.

Това ще е пети финал за тима в неговата кратка елитна история. Три пъти е печелил трофея, колкото пъти го е правил и Ботев, който обаче има и 10 загубени финала.

Лудогорец удължи серията си на 19 поредни мача без поражение във всички турнири у нас, като тя започна през ноември. В нея има 18 победи и едно реми... Доказателство колко голяма е разликата в класите между този отбор и останалите в родния футбол.

Хебър заслужава аплодисменти за откритата игра, но нямаше никакви шансове.

Този отбор ще търси оцеляване в елита в последните кръгове, като битката за оставане ще е напрегната.