Волейболистките на Казанлък Волей надиграха като гости Левски Волей с 3:0 (25:17, 25:20 25:19 ), в третия мач от полуфиналните плейофи на женското първенство на НВЛ, игран в столичната зала Сиконко. След този успех, с общ резултат 2-1 победи тимът на Казанлък Волей се класира за финала на шампионата, като постигна това още при дебютното си участие в женското първенство. В спора за титлата „Розите“ ще срещнат ЦСКА, който отстрани на полуфинала Марица. За разлика от страстите на трибуните, на игрището до истински сблъсък не се стигна, като волейболистките на Казанлък не допуснаха това. Те се проявиха като лидер и надиграха изцяло Сините. Основното им оръжие бе добрият начален удар, с който буквално пробиха посрещането на домакините и правеха дълги точкови серии. Още от началото на първия гейм „Розите“ показаха за какво са дошли, като след отличен начален удар на Кристина Гунчева поведоха ударно със 7:0. Гостенките запазиха набрания устрем до края на мача и надиграха съперничките и в трите гейма. От своя страна левскарките се опитваха да опонират, като геройски успяваха да стопят разликата на гостенките, но за обрат нямаха сили, като се предаваха под напора на казанлъчанки, които триуфираха с достигането до финал още в първия си сезон в женското първенство. Информация на bgvolleyball.com