Българският национален отбор за юноши младша възраст започна със загуба участието си на Европейското първенство в Сърбия & Босна и Херцеговина. Възпитаниците на треньора Иван Халачев отстъпиха с 1:3 (19:25, 23:25, 25:21, 18:25) на Франция в зала Шумице в Белград, съобщава bgvolleyball.com Силите на българските момчета се оказаха достатъчни само за гейм срещу французите. въпреки че във втория гейм наваксаха изоставане от десет точки. Те направиха 22:22, но след това силна атака от втора линия ги изненада и така Франция затвори частта и поведе с 2:0. Най-силният гейм за България бе следващият и когато се усещаше обрата в четвъртия, Франция направи разлика от 3-4 точки и спечели мача с 3:1.Най-добре за България се представи центърът на ЦСКА (София) Красимир Георгиев, който заби 12 точки (2 аса, 7 блокади, 25 % в нападение). 11 добави съотборникът му Яни Георгиев (1 блокада, 71 % в атака), също от ЦСКА, а с 10 остана Мартин Мечкаров (2 аса, 42 % в нападение). Блокадата бе силното оръжие на българските момчета, като на този елемент направиха 11 точки. Директно от сервис пък паднаха 7 точки. За Франция най-резултатни с по 12 точки станаха Жан Патри (2 аса, 40 % в нападение) и Тимоте Карл (1 ас, 46 % в атака). Френската блокада също бе много организирана и на този елемент направиха 15 точки. Част от българските момчета бяха боядисали косите си с червена боя, с каквито екипи излязоха на терена, но това не им донесе много късмет.  В белградската зала Шумице заедно с президента на Българската федерация инж. Данчо Лазаров бяха генералния секретар Станислав Николов и вицепрезидента Иван Тодоров. На трибуните бе и селекционерът на мъжете - италианският специалист Камило Плачи. По рано през деня в друг мач от нашата група 2 Русия разгроми с 3:0 (25:17, 25:20, 25:6) Турция. По-късно тази вечер играят Сърбия и Финландия. Втората среща на България е утре, като съперник е тима на Турция. Двубоят започва в 16,00 ч б.в.