Националният ни отбор  за кадети записа 3-та загуба на финалите на европейското първенство по волейбол за кадети, което продължава в Сърбия и Босна и Херцеговина. В 3-ия си мач от втора група в зала „Шумице“ в Белград нашите отстъпиха пред състава на Русия с 0:3 гейма (16:25, 18:25, 17:25). Така в оставащите 2 мача срещу Сърбия във вторник и срещу Финландия в сряда излизаме за 2 задължителни победи, за да имаме шанс за участие в следващата фаза.   Заради контузията на Владимир Станков като разпределител мача започна Йордан Пеев от „Марек Юнион Ивкони“, а Тодор Костов от ЦСКА замени болния Николай Кръстев. Останалите на полето бяха Велизар Чернокожев, Яни Георгиев, Красимир Георгиев, Мартин Мечкаров и либерото Станислав Драмов. Единият от нашите централни блокировачи – Красимир Георгиев, пропусна голяма част от разгрявката, след като му потече кръв от носа и легна зад резервната скамейка. Центърът на ЦСКА все пак започна двубоя, но бе заменен от капитана на тима Михаил Цветанов след второто разиграване. Тази принудителна смяна още повече притесни нашите и руснаците набързо дръпнаха с 4 точки – 6:2 и прекъсване за треньора Иван Халачев. Разликата остана същата и при първата техническа пауза в гейма – 8:4. Руснаците също показаха, че могат да грешат и постепенно младите ни национали изравниха играта и почти настигнаха връстниците си – 11:10. Ас на Яни Георгиев, последван от директна точка от сервис на Тодор Костов принудиха и руския наставник да прави промени в отбора си. Все пак след 2 поредни блокади в края на мрежата Русия отново дръпна – 16:13. Иван Халачев взе втората си почивка в гейма при 18:14 след атака в аут на Мартин Мечкаров. След поредните точки за руснаците на полето се появи и Петър Кацарски, който доигра гейма, спечелен от руснаците с 25:16.   Вторият гейм започна точка  за точка до 3:3, след което руснаците отново дръпнаха с 3. На полето се завърна Красимир Георгиев, но руската доминация продължи 8:3 при прекъсването.