Волейболистките на Марица (Пловдив) очаквано не срещна проблеми със своите домакини от Спартак 1996 (Плевен) и ги надигра с 3:0 (25:16, 25:16, 25:10) след само 62 минути игра в първи четвъртфинален мач от плейофите на женската Национална волейболна лига, предава официалният сайт на Марица. Втората среща на маричанки от серията срещу Спартак е в петък, 14 март, от 17:00 часа пред своята публика в зала Пловдивски университет. Съставът на Марица силно затрудни плевенчанки със своите начални удари, като отбеляза цели 16 аса в мача.  Най-много от тях – 5, бяха дело на капитанката Диана Малинова.  4 добави Мария Данчева. Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева с 12 точки за победителките.  Диана Малинова и Ана Радичева добавиха по 9.  Най-резултатна за Спартак с 10 точки бе Стела Горанова. В друг мач от плейофите Казанлък Волей се наложи с  3:0 (25:18, 25:15, 25:17) над Славия-СУ (София). Представителките на домакините не срещнаха никакви проблеми и закономерно спечелиха срещата. Следващият двубой от серията е на 14 март в зала Панайот Пондалов в столицата. ЦСКА също постигна победа с 3:0. „Червените“ волейболситки победиха съответно в частите 25:20, 25:9, 25:15 състава на ЕПУ (Перник). Играе се до две победи от три мача. Програмата за останалите срещи: Четвъртфинални плейофи 14-03 17:00 Марица - Спартак 14-03 17:00 ЕПУ Перник - ЦСКА 14-03 17:30 Славия - Казанлък Четвъртфинални плейофи 16-03 17:00 Марица - Спартак 16-03 17:00 ЦСКА – ЕПУ Перник 16-03 18:00 Казанлък - Славия