България отпадна от Мондиал 2022 по волейбол за жени. В четвъртия си мач от група "С" българките загубиха с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25) срещу Канада и напускат турнира след четири поредни поражения.

ВИЖТЕ ВИДЕО РЕПОРТАЖ С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ>>>

"Лъвиците" стартираха със загуба  от Германия с 1:3, след това направиха страхотна битка със световния шампион Сърбия, но отстъпиха с 2:3. В третия си мач взеха гейм на олимпийския шампион САЩ, но загубиха с 1:3.

Така двубоят с Канада се оказа решаващ, но момичетата на Лоренцо Мичели не успяха да го вземат, въпреки че победиха същия съперник с 3:0 това лято в Лигата на нациите.

Елица Атанасийевич беше най-резултатна за България с 18 точки, а Мирослава Паскова добави още 16 точки. Киера ван Рик се отличи с 22 точки за канадския тим, който имаше сериозно превъзходство при атаката.

По този начин с 1 спечелена точка националките ни заемат пето място във временното класиране и записват най-слабото си представяне на световен шампионат, оставайки извън топ 16.

Зад нас е само съставът на Казахстан, който е без победа и спечелена точка. Именно срещу казахстанките ще е и последният двубой на България, в който нашите момичета ще играят само за честта си. Срещата е в събота от 14 часа и ще се предава пряко по MAX Sport 1 HD.