Българският национален отбор по волейбол за жени изигра страхотен втори мач в турнира Лига на нациите, чийто първи кръг се провежда в турската столица Анкара.

Нашите момичета победиха силния отбор на Нидерландия с 3:2 гейма след обрат (25:15, 12:25, 19:25, 25:15, 15:7) и показа коренно различно лице от това, което видяхме преди два дни при загубата с 0:3 от Тайланд.

Това беше първи успех за новия италиански треньор Лоренцо Мичели, който направи добри корекции по време на мача и указанията му определено дадоха резултат. Победата идва срещу отбор с претенции за място поне в челната осмица на надпреварата.

ВИЖТЕ ПОДРОБЕН РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Резултат даде и играта на Мирослава Паскова, която игра страхотно в тайбрека, а същото важи и за цялостното представяне на Гергана Димитрова. Двете завършиха съответно с 19 и 20 реализирани точки. Либерото Жана Димитрова пък впечатли с традиционните си спасявания.

България игра силно още в първия гейм и го спечели, след като набързо натрупа аванс, който достигна до 10 точки. Впечатление направи сериозното подобрение на нашите при сервис.

Във втората част нидерландките поддържаха разлика от около четири точки и в средата на частта преобладаваха много дълги разигравания. Нашите спечелиха няколко, но и грешките бяха твърде много.

Третата част вървеше равностойно до 18:18, след което нидерландките взеха седем от общо разиграни осем точки.

България се вдигна за обрат и изигра много силен четвърти гейм, в който поддържаше преднина след страхотен старт от 7:1 точки. В края на гейма имаха леки колебания, но преднината беше твърде голяма и се стигна до финален тайбрек.

В него Мирослава Паскова влезе в серия на сервис и като цяло отборът ни игра с огромно настроение и мобилизация. Почти не правеше грешки и по спокоен начин затвори мача след 15:7 точки.

За България предстои мач със Сърбия, който е утре от 13 часа.