Женският национален отбор на България по волейбол загуби третата си среща в Лигата на нациите. В Анкара "лъвиците" отстъпиха с 0:3 гейма (24:26, 15:25, 24:26 ) от световния шампион Сърбия.

Така селекцията на Лоренцо Мичели е с актив 1 победа и 2 загуби, като преди това победи Нидерландия с 3:2, а ден по-рано падна от Тайланд с 0:3.

Макар и без най-големите си звезди, сръбкините показаха самочувствие и успяха да вземат чиста победа.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА>>>

Първата част бе спечелена с 26:24, а във втората българките бяха надиграни категорично с 25:15. В третия гейм "лъвиците" отново докараха развоя до точка за точка, но с успешна блокада сръбкините измъкнаха победата с ново 26:24.

Най-резултатни за  победителките бяха капитанката Биелица с 16 точки, докато Сара Лозо прибави 14. За нашите с по 9 точки завършиха Гергана Димитрова и Силвана Чаушева.

В следващия мач България играе срещу домакина на турнира Турция утре от 19 часа.