България загуби за пети път в Лигата на нациите по волейбол - 1:3 от Италия в Осака, Япония.

Играчите на селекционера Пламен Константинов не успяха да направят изненада, въпреки че бяха равностойни в три от четирите гейма на мача. Първият бе загубен в края с 23:25, като съперникът спечели войната на нерви в решителен момент.

Втората част бе доведена до победен край от италианците при 25:19, а българите отвърнаха с 25:21 в третия и не се предадоха.

В четвъртия гейм водихме с до първото техническо прекъсване с 8:5, за да допуснем срив и непреодолимото 11:17 в средата на частта, за да се стигне до крайното 19:25.

Константинов не направи нито една промяна в стартовата шестица от състава, започнал при победата над Япония в петък - Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Теодор Салпаров - либеро.

Така България е с 3 победи 5 поражения в тазгодишното издание на Лигата на нациите и заема 11-о място.

В неделя сутрин в 5,10 часа наше време, отборът ни се изправя срещу Полша. Срещата ще бъде предавана пряко по MAX Sport 1 и на facebook страницата на канала.