Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи с 3:2 (20:25, 26:24, 21:25, 25:23, 15:13) европейските шампиони от Италия като гoст в приятелски мач. Двубоят се игра в Кавалезе, а за възпитаниците на Николай Желязков това е трети пореден успех в подготовката.

Те вече надделяха над Испания в два приятелски мача на родна земя.

Двата тима си размениха по два гейма, след което се стигна до тайбрек, а при 11:11 там, родните национали се откъснаха напред и удържаха всички атаки на “адзурите”, за да триумфират в пет гейма.

Мартин Атанасов с 21 точки бе над всички за българите, докато Алекс Грозданов и Радослав Парапунов се отчетоха с по 9 точки всеки.

Най-резултатен беше Мартин Атанасов с 21 точки, Алекс Грозданов добави 11, а Радослав Парапунов и Алекс Николов - по 10.

За Италия Юрий Романо и Матиа Ботоло бяха най-добри, съответно с 29 и 22 точки.