Хановер взе едва третата си победа като гост този сезон в Бундеслигата, с 3:2 срещу Айнтрахт Франкфурт, в първи мач от 31-я кръг. Четири от попаденията в срещата паднаха още в първия половин час от него, и дадоха обещаващо начало, а повечето голове дойдоха след центрирания и игра с глава. Домакините обаче бяха определено по-слабият тим, въпреки че играеха на свой терен, и заслужено Хановер отнесе трите точки у дома. С успеха, Хановер се изравни по точки с днешния си съперник, като и двата състава имат по 35, продължавайки да се борят за сигурността си, малко над зоната на изпадащите. Още във втората минута Марсело центрира на главата на Леон Андреасен и той с лекота се разписа за Хановер. Само 11 минути обаче трябваха на Айнтрахт да изравни, след като центрирането на Транкило Барнета от пряк свободен удар завари неподготвени защитата на гостите и увисналия вратар, и Мартин Ланиг направи 1:1. Хановер отново излезе напред в 20-та минута, от идентична ситуация, Кристиан Пандер центрира от пряк свободен удар, а Ларс Щиндл успя с глава да бутне топката в мрежата за 1:2. Дидие Я Конан вече даде солидна преднина на Хановер в 29-та минута, завършвайки атаката на гостите. През второто полувреме Айнтрахт въобще не реагира, а точно обратното - Хановер имаше страхотни възможности да вкара още и още. В рамките на шест минути, първо Андреасен, а след това и Щиндл удариха греди. След последователни пропуски за Хановер, Франкфурт си върна надеждите, след като центриране отляво бе засечено отново с глава от Майер в 68-та минута. В оставащите повече от 20 минути обаче, Айнтрахт нямаше реални възможности да стигне до равенство, а Хановер си изигра добре картите, за да убие времето до края.