Българският нападател Димитър Бербатов не игра в срещата. Той е с мускулна контузия на бедрото и ще се възстановява в следващите три седмици. Яник Ферейера Караско се отличи с гол и две асистенции за "Монако".

Той се разписа за 31 в 84-а минута, а освен това подаде на Валер Жермен и Жофри Кондогбия за другите две попадения съответно в 5-а и 78-а минута. За "Бастия" точен беше Кристофър Мабулу в 22-а минута.

След победата "Монако" вече има 17 точки и се изкачи до шесто място в шампионата. "Бастия" остава с 10 точки и за момента е на 18-а позиция.

"Нант" достигна до трета позиция в класирането, след като победи с 2:0 като гост "Евиан Тонон Гаяр". Жордан Верету откри от дузпа, а Ясин Баму подпечата победата с втори гол през втората част.

Така "канарчетата" вече имат 19 точки и са само на две от втория "Пари Сен Жермен". "Реймс" победи "Монпелие" с 1:0. Единственото попадение реализира в края на срещата резервата Банжамен Муканджо.

"Каен" надигра "Лориен" с 2:1 с голове на Лени Нангис и Матийо Дюамел. За гостите от дузпа се разписа Джордан Аю.