Шампионът Атлетико Мадрид завърши годината в Примера с впечатляващ обрат за 4:1 при гостуването на Атлетик Билбао в 16-ия кръг. В герой за „дюшчекиите” се превърна френският национал Антоан Гризман, нанизал хеттрик след почивката. На „Сан Мамес” мачът тръгна зле за Атлетико и в 16-ата минута Сусаета центрира от пряк свободен удар и Микел Рико с глава преодоля Моя за 1:0. Коке и Манджукич бяха наказани за тима на Диего Симеоне и това си казваше думата през първата част, в която нищо от атаките на гостите не се получаваше. Адурис остави пазача си на земята с едно докосване, но се почуди къде да бие и Моя излезе, за да му попречи. Атлетико започна мълниеносно втората част и след бърза атака Хуанфран центрира отдясно за Гризман, който изравни на втора греда – 1:1. В 52-ата минута Тиаго първи стигна до пас в наказателното поле, а Сан Хосе нямаше как да се отмести от пътя и направи дузпа.