Италия и Англия направиха 1:1 в контрола на „Ювентус Стейдиъм” в Торино. „Адзурите” биха островитяните с 2:1 през лятото на Мондиала в Бразилия, но и двата отбора отпаднаха още в групата, а тази вечер „светецът” Грациано Пеле даде аванс на Италия преди почивката, а резервата Андрос Таунзънд изравни с красиво попадение в 79-ата минута. Напрежението в италианския лагер бе огромно. Преди мача Италианската футболна федерация скри надписа „32 скудети” на „Ювентус Стейдиъм”, а феновете на Юве скъсаха от критики Антонио Конте в социалните мрежи заради контузията на Маркизио. Въпреки това, Конте бе посрещнат топло на стадиона на Юве, но имаше и много празни места. Спечелилият три поредни титли с „бианконерите” пусна Едер за първи път като титуляр след изравнителния гол за 2:2 в София срещу България, докато Мирко Валдифиори от Емполи направи пълен дебют. Хари Кейн за първи път беше титуляр за Англия след дебюта с мигновен гол от пейката срещу Литва в евроквалификация. Тио Уолкът започна от първата минута за сефте от септември 2013-а, Уейн Рууни играеше по-изтеглен назад, а Фил Джоунс изненадващо бе халф. Полузащитникът на Лацио Марко Пароло накара Джо Харт да избива зрелищно под напречната греда в началото. Дармина се впусна по левия фланг и пусна успоредно за Едер, но Ягиелка изби пред крака му. Киелини пък засече центрирането от корнера над целта. Англия нямаше опасна атака, но с първата опасна такава нацели греда.