В мач от 33-ия кръг каталунците победиха с 2:0 като гости срещу градския си съперник "Еспаньол". В 17-ата минута бразилецът Неймар даде аванс в полза на "Барса", завършвайки добра комбинация между Лионел Меси и Жорди Алба. Само осем минути по-късно Меси също се разписа след центриране на уругваеца Луис Суарес. Попадението е под номер 36 за аржентинеца в шампионата.

В началото на втората част Жорди Алба беше изгонен заради оспорване на съдийско решение заради два жълти картона, показани в една и съща минута. В 60-ата минута удар на Лионел Меси срещна гредата, а в добавените минути на срещата Ектор Морено от "Еспаньол" също беше отстранен от игра с червен картон заради невъздържано поведение.

Ветеранът в състава на "Барса" - Шави Ернандес, се включи като резерва в своя мач номер 500 в испанския елит, информира БТА.