Все още актуалният испански шампион Атлетико Мадрид победи рутинно Елче с 3:0 на „Висенте Калдерон” в 33-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман за пореден път вкара два гола, а още един добави Раул Гарсия. „Дюшекчиите” опитваха бързо да забравят отпадането в Шампионска лига от Реал Мадрид, но до почивката не бяха много концентрирани и записаха серия от пропуски. Бившият играч на Левски Гари Родригес беше титуляр за Елче, а неговият тим имаше шанс да поведе в 10-ата минута, ала удар на Адриан бе отклонен покрай гредата. Титон спаси удар на Раул Гарсия на втора греда. Фернандо Торес беше титуляр за сметка на Манджукич и се отчете с жълт картон в 25-ата минута, а в края на първата част Коке му достави отличен пас, а „Хлапето” вместо да вкара стреля в облаците. Гризман направи пропуск в началото на втората част, а вратарят попречи на Торес след рейд на нападателя. Атлетико продължи да натиска и разпечата мрежата в 56-ата минута. Воле на Коке бе избито от вратаря, но Гризман бе не точното място, за да направи добавка с глава за 1:0 с 21-ия си гол за сезона. Домакините заиграха по-освободено и само след 8 минути удвоиха.