Отборът на Белгия разгроми като гост Гибралтар с 6:0 в мач от група Н на световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия.   Кристиан Бентеке откри резултата, отбелязвайки един от най-бързите голове в историята на световните квалификации. Нападателят на Кристъл Палас се възпозва от грешно подаване на домакините след изпълнението на началния удар и още в 7-ата секунда изведе „червения динамит“ напред.   Аксел Витсел удвои преднината на своя тим в 19-ата след страхотен изстрел от далечна дистанция в горния ляв ъгъл на вратата на Гибралтар.   Две минути преди края на първата част Бентеке отбеляза второто си попадение в срещата, разписвайки се от няколко метра, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на противника.   Наказателната акция на Белгия продължи и след почивката и в 51-ата минута Мертенс покачи на 4:0, след като бе изведен от Дефур сам срещу вратаря на домакините.   В 56-ата пък Бентеке оформи своя хеттрик след технично изпълнение с пета.   Белгийците обаче не спряха дотук и в 79-ата минута Еден Азар също успя да запише името си сред голмайсторите с премерен удар от десетина метра.   В друга среща от групата тимът на Гърция взе важна победа 2:0 при гостуването си на Естония.   И в този двубой зрителите имаха възможността да видят ранен гол, след като още във втората минута Торосидис се разписа за 1:0.   Стафилидис пък осигури комфортна преднина за своя тим в 61-ата минута и на практика подпечата успеха на гърците.   Отборът на Босна и Херцеговина пък победи гостуващия тим на Кипър с 2:0.   И двете попадения паднаха през втората част и бяха дело на Един Джеко.