С това равенство немският тим си осигури първото място в крайното класиране на групата, докато настоящият носител на трофея ще чака жребия за елиминациите от втора позиция.

Срещата започна равностойно, но домакините поведоха в резултата в 28-та минута чрез Карим Бензема. Малко след почивката френският нападател удвои преднината на Кралския клуб и всичко изглеждаше предрешено. Възпитаниците на Томас Тухел обаче се върнаха в двубоя с попадение на Пиер-Емерик Обамеянгв 63-та минута, а минута преди края на редовното време Маркo Ройс донесе ценната точка на "Дортмунд".

В другия мач от групата "Легия Варшава" победи "Спортинг Лисабон" с 1:0 и ще играе в турнира Лига Европа напролет. Българският национал Михаил Александров не бе в групата на поляците.