С кош със сирената на Силвен Ландесберг Макаби Тел Авив победи като гост Фенербахче с 81:79 в един от най-драматичните мачове за сезона в Евролигата.   Линдесберг изстреля топката половин секунда преди края, тя отскочи цели 3 пъти от ринга преди да премине през мрежичката и да донесе успеха на шампиона на Израел.   Загубата пък попречи на домакините да се класират още снощи за фазата на директните елиминации, но все пак в зависимост от изхода на четирите двубоя тази вечер, Фенербахче може и да намери място сред осемте най-добри отбора още днес.   Играчита на Желко Обрадович започнаха силно мача и поведоха с 10 точки при 25:15 след първата четвърт. В хода на мача обаче Макаби заигра по-добре и макар да изоставаше почти до самия край на срещата, успя да сътвори обрат, с който да запише 10-и успех в 27 мача. Фенербахче пък е с показатели от 17 победи и 10 поражения до момента.   Най-резултатен за Макаби с 22 точки бе Линдесберг, а Даймън Симпсън прибави 14. За Фенербахче Мелих Махмутоглу приключи с 15, а с 13 остана Екпе Удо.   Сънародниците на Фенербахче от Анадолу Ефес имаха доста повече поводи за радост, след като надиграха със 76:68 като гост литовския Жалгирис.   Тимът на Велимир Перасович осъществи обрат през второто полувреме, след като на почивката изоставаше с 41:44.   Джейсън Грейнджър реализира 25 точки за Анадолу, а Дерик Браун прибави 13.