Отборът на треньора Антонина Зетова се представя отлично досега на първенството в Словения и е с три победи от три мача.

Експерименталният нов регламент може да обърка всеки фен на волейбола - в мачовете се играе до 4 гейма, а не до 3, като обаче всяка част е до 15 точки. Успех с 4:0, 4:1 или 4:2 се награждава с 3 точки, а с 4:3 - с две за победителя и една за загубилия.

Бразилия води с 9 пункта в нашата група, българките имат 8. Трети е съставът на Турция (6 т.), който днес среща Япония (четвърто място, 3 т.). Дори три гейма срещу фаворитките от Бразилия ще ни дадат комфорт преди последния мач срещу туркините, който ще реши всичко, ако те са успели да победят японките.

Първите два тима в групата отиват на полуфинал.

В състава на Бразилия блести ярко Друсила Коста, която е наричана в света на този спорт "Неймар на волейбола". Популярността и е невероятна, след като направи силна кариера и в плажния волейбол, а съвсем млада се премести в по-класическата разновидност на спорта.

Друсила изведе Бразилия до титла в Гран при 2017, а сега целта е същата и на Световното първенство в Словения.

Нашите са в страхотно настроение, след като обърнаха Куба с 4:3 от 0:3 и записаха третия си успех на турнира в сряда.

Мачът България - Бразилия е от 18 ч днес в Любляна.