Срещата в Разлог започна по-добре за домакините, които имаха преднина до средата на първия гейм, но бургазлии подобриха играта си и успяха да обърнат развоя на гейма, печелейки го драматично с 26:24.

Във втората част "Пирин" не допусна грешката от предния гейм, като успя да запази водачеството си до края му и спечели с 25:22.

Третият гейм отново започна по-добре за домакините. Появата на Георги Братоев на терена обърна развоя му и "Нефтохимик" направи обрат.

За разлика от първите три, четвъртата част започна с водачество на гостите. "Пирин" изравни в края до 22:22, но силите не стигнаха за нищо повече и тимът от Разлог отстъпи на шампиона с 22:25.

"Нефтохимик" е лидер в класирането след изиграването на 14 кръга с актив от 11 победи и 3 поражения.