За втора поредна година Тотнъм ще играе в полуфиналите на турнира за ФА Къп. Макар и без контузения си голмайстор Хари Кейн, лондончани се наложиха с класическото 3:0 над Суонзи като гости. „Шпорите” не оставиха никакво съмнение относно това кой е по-добър на „Либърти” и решиха всичко още преди почивката. В 11-ата минута Кристиан Ериксен откри резултата след асистенция на Ерик Ламела, а последният покачи на 2:0 в добавеното време на първата част. Точка на спора сложи отново Ериксен, който оформи класиката и крайния резултат в 62-ата минута. По този начин Тотнъм стана първият тим, осигурил си участие в полуфиналите на най-стария клубен турнир в света. Срещите ще се играят на стадион „Уембли”, където така или иначе домакинстват „шпорите” през този сезон заради строежа на новия си дом в Лондон. Програма на полуфиналите за ФА Къп: Суонзи – Тотнъм 0:3 Днес от 21:45 часа: Манчестър Юнайтед – Брайтън Утре, неделя, 18 март 2018 година: 15:30 часа Уигън – Саутхемптън 18:30 Лестър – Челси