Валенсия победи Бетис с 3:0 в късния съботен мач от програмата на 28-мия кръг в Примера дивисион. Мачът бе пряк сблъсък между два от конкурентите за местата, даващи право на участие в евротурнирите през следващия сезон като след тази победа Валенсия изпревари Бетис в класирането. В мача на „Местая“ домакините имаха преимущество в по-големи части от мача и заслужено стигнаха до победата, а задачата им бе допълнително улеснена от факта, че почти цял мач играха с човек повече. В главно действащо лице в мача се превърна съдията Сезар Мунис Фернандес, който даде спорен червен картон на Антонио Амая, както и спорна дузпа за Валенсия, а в същото време спести втори жълт картон на Жереми Матьо. В 15-а минута Амая извърши фаул около границата на наказателното поле. Фернандес реши, че нарушението е било твърде грубо и вдигна директен червен картон на бранителя. Освен това съдията отсъди дузпа, въпреки че повторенията показаха, че нарушението започва извън наказателното поле. Зад топката застана Роберто Солдадо, който бе точен и откри резултата. Преднината на Валенсия се запази минимална до 85-а минута, в която при едно центриране на Серхио Каналес, Паулао бе лошо позициониран и в опита си да изчисти топката успя единствено да я закачи и да я изпрати в собствената си врата, с което сложи край на интригата в мача. Крайното 3:0 бе оформено в добавеното време, когато Жонас пое елегантно далечен пас, освободи се от защитата на Бетис и с техничен удар в далечния ъгъл вкара третия гол в мача. В класирането Валенсия е на пето място с 45 точки, на 2 зад четвъртия Реал Сосиедад. Бетис пък се смъкна на седма позиция с 43 точки.