Берое нанесе първа загуба на Ботев Пловдив през пролетния полусезон, като по този начин старозагорци спечелиха за втори път през този сезон битката за Тракия. „Зелено-белите“ спечелиха с 2:1 срещу „канарчетата“ в мач от 21-я кръг на А група, който се игра на стадиона в Стара Загора пред около 9000 зрители. Мачът започна отлично за домакините, които нанесоха своя удар в първите 20 минути. Берое поведе още в 4-та минута, когато Венци Христов направи добър пробив и излезе сам срещу Адам Стаховяк, след което с премерен удар го преодоля за 1:0. Ботев можеше да изравни резултата в 11-та минута, когато Борис Галчев стреля от фаул, но изпрати топката над напречната греда в аут. Венци Христов пробва рефлекса на Адам Стаховяк в 12-та минута, но ударът му бе отразен. Берое удвои своята преднина в 16-та минута, когато Амир Саюд пусна чудесен извеждащ пас към Георги Андонов, който излезе сам срещу Стаховяк и технично го прехвърли за 2:0. Съдията Вихрен Манев спести червен картон на Луис Педро в 28-та минута, след като футболистът на Ботев изрита Пламен Крумов в областта на корема. Алберто Лоузейро се спречка с Педро и Манев вдигна жълти картони и на двамата футболисти. Постепенно играчите на Ботев взеха инициативата и в 38-та минута Луис Педро премина между двама футболисти на Берое и нахлу в наказателното поле на домакините, след което сви топката към Мариян Огнянов, който стреля, но Иван Караджов показа невероятен рефлекс и спаси, а след това топката на два пъти се удари в напречната греда, след което Владимир Зафиров я изчисти от гол линията. Последваха няколко силни минути за отбора на Вандер. В 39-та минута бразилецът стреля от границата на наказателното поле на Берое, но в страни от десния стълб на вратата на Иван Караджов. Две минути по-късно той финтира Пламен Крумов, а след това премина и Алберо Лоузейро, след което стреля, но Иван Караджов спаси. В началото на второто полувреме домакините можеха да нанесат своя трети гол, след като в 48-та минута Венцислав Христов стреля опасно, но над напречната греда в аут. Игор Джоман излезе на добра позиция в 60-та минута, но след удара му топката премина в страни от десния стълб на вратата на Ботев. През второто полувреме на стадиона в Стара Загора се изля проливен дъжд, което затрудни футболистите, въпреки перфектния терен. Ботев Пловдив отбеляза почетен гол в срещата в 64-та минута, когато Вандер стреля от около 20 метра и прати топката в десния ъгъл на вратата на Иван Караджов, който нямаше какво да направи. В 73-та минута Елио Мартинс стреля от около 23 метра, но Адам Стаховяк без проблеми улови топката. Ботев можеше да изравни резултата в 79-та минута, когато след добро разиграване между Станислав Костов и Иван Цветков, последният стреля от добра позиция, но слабо и право в ръцете на Иван Караджов. В 86-та минута Венцислав Христов финтира Марлон Перейра и стреля силно, но Адам Стаховяк спаси. Берое завърши мача с човек по-малко, след като в 89-та минута съдията Вихрен Манев показа втори жълт картон за бавене на времето Алберто Лоузейро, който бе получил травма. В заключителните секунди на срещата феновете на Ботев Пловдив бяха ядосани от някои отсъждания на съдията и счупиха част от седалките в гостуващия сектор. Ботев Пловдив вкара гол чрез Станислав Костов в първата минута на даденото от съдията добавено време, но попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада, което вбеси футболистите на гостите. Със спечелените три точки Берое се изкачи на девета позиция с 25, докато Ботев Пловдив остана на пета позиция с 41 точки.