Панатинайкос се наложи с 66:65 като гост на Барселона във втория мач от четвъртфиналната серия в Евролигата, и по този начин изравни резултата в нея до 1-1 победи. Следващите две срещи са в Атина, което дава шанс на ПАО да отстрани Барса на своя територия. Играе се до три победи от пет мача. Легендата Димитрис Диамантидис доказа класата си за пореден път, като реализира решителна тройка в последното нападение на Панатинайкос. Най-добрият защитник в Европа имаше срещу себе си мощния Нейтън Джауай, но центърът не се справи и остави Диамантидис да стреля от разстояние, и да изведе гостите напред с точка. Барселона имаше достатъчно време – 8.4 секунди – за последна атака, но Хуан Каролс Наваро бе спрян от Стефан Ласме, и не успя да реализира победен кош за домакините. Наваро бе най-резултатен в мача с 20 точки, а тийнейджърът Алекс Абринес добави 10 точки за 14 минути на паркета. Джеймс Гист вкара 14 точки за ПАО, Майкъл Брамос добави 13, Диамантидис отбеляза 10 точки, а Ласме приключи с 9 точки, 7 борби и 3 чадъра. Днес са вторите срещи от останалите три четвъртфинални серии.