Шампионът на втория баскетболен ешелон - А група – Спартак Капитол – получи купа и медали три седмици след края на сезона. Всички призьори от първенството бяха наградени официално по време на турнира за Купата на БФ Баскетбол, която стартира днес в Благоевград. Между двете полуфинални срещи, президентът на федерацията Георги Глушков откри надпреварата, а съставите, заели първите три места през сезона – Спартак, Икономическия университет и Академик Благоевград, получиха заслужените си отличия. Спартак се зарадва на златото и купата, макар че ги получи след поражение в първия полуфинал за деня – със 64:79 от старозагорския тим на Тракийския универститет. Столичният отбор така и не намери ритъма си през целия двубой, докато момчетата на треньора Тодор Тенев се справяха много добре, и натрупаха разлика, на няколко пъти достигнала до 17 точки. Силен мач за старозагорци направи Васил Александров, който бе навсякъде по терена, като реализираше и отбраняваше коша си с еднакъв успех. От състава на Спартак според очакванията се представи само Ивайло Вучков, завършил със страхотни 30 точки плюс 17 борби. Освен Александров, който вкара 24 точки за Тракийския университет, заедно с девет борби и шест асистенции, 15 точки и 11 борби добави Мартин Раднев, а с двуцифрен точков актив приключиха още Петър Загоров, Георги Бързаков и Евгени Иванов. Тракийският универститет, който завърши на четвърто място през сезона, очаква своя съперник във финала за Купата на БФБ измежду Академик Благоевград и Икономическия универститет от Варна.