Въпреки, че Европейското първенство по баскетбол за жени за 2013-а година все още тече, то вече е ясен първият сигурен участник на следващото първенство на Стария континент, което ще се проведе през 2015-а година. Това е Гърция. Отборът на южната ни съседка спечели предварителните евроквалификации, след като надви Полша на финала. Той се игра в два мача, като първо Гърция победи с 61:46 точки като домакин, а тази вечер на реванша в полякините победиха само с 1 точка разлика- 57:56. Това автоматично означава краен успех за гъркините, които спокойно могат да изчакат следващото лято и да се готвят за турнира през 2015-а година. Мачът в Полша бе равностоен, като първата част завърши 12:12, а домакините направиха по-силна втора четвърт и на почивката резултатът бе 35:28. Гърция обаче не се предаде и след 15:8 в третата част изравни играта. Най-резултатна за гъркините бе Екатерина Сотироу със 17 точки и 7 борби. Полша успя в един момент да поведе с 11 точки и шансът за обрат в общия двубой бе реален, но до такъв не се стигна. Полякините стреляха лошо от залечно разстояние, а и отстъпиха в борбата под коша.