Младежкият национален отбор по баскетбол взе трета поредна победа на Европейското първенство, като се наложиха със 68:58 над домакина Естония. По този начин момчетата на Любо Минчев подсигуриха участието си в Дивизия А и през 2014-та година, и сега ще се борят за местата от 13-то до 16-то. С успеха си срещу Естония, младежите завършиха втората групова фаза без поражение, с три победи. В следващия етап техен съперник най-вероятно ще бъде Израел. Двубоят бе равностоен, но с малки изключения, България водеше през по-голяма част от времето. Нещата бяха решени в последните пет минути, когато нашият тим направи серия от 9-0, и уби интригата, дръпвайки с 12 точки, две минути преди сирената. Българският отбор спечели убедително борбата под коша, а след като през първото полувреме нямаше никакъв успех от тройката, оправи мерника си през второто, и като цяло стреляше добре от всички позиции. С 16 точки за България завърши Павлин Иванов, пореден дабъл-дабъл записа Димитър Димитров с 12 точки и 14 борби, а Алекс Симеонов се отчете с осем точки и седем борби. Всички състезатели на Любо Минчев, които се появиха в игра, се разписаха, а целият мач премина без участието на центровете Велислав Гълъбов и Денислав Вутев. Следващите мачове на България ще са на 19 и 21 юли.