Лукойл Академик загуби първия си мач от група Е на Еврокъп, със 76:84 при гостуването си на Апоел Йерусалим в Израел. Българският първенец имаше някои добри минути в нападение, но през второто полувреме игра слабо в защита, допусна много грешки в тази фаза на играта, и така по-скоро сам позволи на Апоел да спечели двубоя. Първи минути изобщо за “студентите“ записаха Филип Виденов и Юре Лалич, като Виденов определено се отличаваше на терена за Лукойл с класните си отигравания. За 15 минути на терена, българският гард бе най-резултатен за новия си тим, със 17 точки. Давин Уайт добави 16 за Лукойл, а Александър Янев – 10. Новите попълнения Аландо Тъкър и Киърън Ачара обаче останаха незабележими в хода на мача. Основното оръжие на Апоел се оказа центърът Артсьом Парахуски, приключил с 21 точки, а Деруин Китчън и Йотам Халперин добавиха по 14. Оливер Костич потърси изненада, като пусна в титулярния си състав Николай Колев. Апоел обаче не показа никакво притеснение, и стартира много силно, благодарение на отличната игра на своя център Парахуски. Лукойл заложи на бърза игра, и благодарение на нея, след като загуби първата четвърт с 15:21, във втората успя да изравни, и дори да поведе. Българският шампион правеше много малко грешки, но по-слабата стрелба не позволи откъсване. Академик използва добре и шансовете си за пробиви, като си спечели и повече наказателни удари от съперника преди почивката. Разигралата се звезда на домакините Йотам Халперин обаче държеше Апоел в мача. Костич опитваше най-различни ротации през първото полувреме, като всичките му 12 играчи се появиха на терена. След 20 минути игра, двата състава се оттеглиха при 39:36 в полза на Лукойл Академик. Само в първите пет минути от второто полувреме обаче, българският тим направи три грешки, и позволи на Апоел за вземе контрол. Халперин и Роналд Дюпри разкъсваха защитата на Лукойл, която чувствително куцаше. Въпреки че Виденов продължаваше да играе отлично, дупките в отбрана доведоха до разлика от шест точки преди последния период - 55:61. Давин Уайт вкара първия си кош за второто полувреме в началото на четвъртата част, за да намали до две точки изоставането на своя тим, а след това намери Александър Янев, който с кош и фаул първо изравни, а после даде и преднина на Лукойл. Сашо Янев продължи да играе силно, но многото допуснати точки също продължиха да пречат на българския състав да постигне нещо. Центърът на домакините Парахуски си вкарваше в подкошието без проблем. Две минути и половина преди края на двубоя, Йерусалим дръпна с осем точки. Влизайки в последната минута, разликата бе намалена до четири, след което вече Лукойл опита и преса на цяло игрище, но пак защитата бе крайно неуспешна. Поредица от прибързани шутове от тройката нямаше как да даде резултат, и Апоел затвори в своя полза мача, с 84:76. Следващият мач на Лукойл от турнира е в зала „Универсиада“, на 23 октомври, срещу руския Химки Московска област. Именно от Химки дойде изненадата в група Е, след загубата на руснаците с 89:97 на свой терен от аутсайдера Асесофт Плоещ от Румъния. В третия мач от нашата група, Кършияка нямаше проблеми срещу Игокеа Александровац и стигна до разгром с 90:60.