Гостите водеха през целия двубой. На почивката те имаха аванс от 13 точки на почивката - 48:35, а през третата част тя достигна 17 точки. Иванов бе втори по резултатност в тима на Авелино. Той завърши със 17 точки, 7 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 32 минути като титуляр, предаде БТА.

За победителите най-резултатен бе Уил Томас с 20 точки. Отборът на Химки (Русия), съперник на българския шампион Лукойл Академик в група "Е" на турнира "Еврокъп", победи Волгоград с 96:80 точки в мач от ВТБ Лигата.

Химки гостува в София в сряда от 18.00 часа. Джеймс Огъстин записа дабъл-дабъл за победителите - 22 точки и 15 борби, а Петери Копонен добави 16 точки, 5 борби и 5 асистенции. За Волгоград американецът с български паспорт Уили Дийн завърши с 15 точки, 8 борби и 5 асистенции.

Тимът на Ньордлинген, с българката Димана Макариева в състава си, записа втора поредна победа в германското първенство по баскетбол за жени. Тимът спечели срещу гостуващия Бамберг със 75:69 точки.

Макариева бе сред най-силните на терена, игра 29 минути като титуляр и завърши с 12 точки, 10 борби, 3 асистенции и 2 "откраднати" топки.