„Дунав 8806“ нанесе първа загуба на „Нефтохимик 2010“ за сезон 2013-14 след 97:71 в залата в русенския квартал „Здравец“. Треньорът на шампионките Георги Божков не пропусна да благодари на своя колега Петко Маринов и ръководството на бургаския клуб за съгласието им да се промени домакинството на срещата между двата отбора от шестия кръг на НБЛ-жени. По програма двубоят трябваше да се играе в Бургас. Гостуванията на единствения представител на България в европейските клубни турнири по баскетбол при дамите в Швеция и Русия обаче доведе до искането от русенското ръководство за спестяване на пътуването до морето.   „Това беше голям жест и много малко отбори биха го направили“, сподели Божков. „Аз мисля, че всеки трябва да постъпи по този начин. Единственият евробоец, който е при жените е „Дунав 8806“. Ако искате вярвайте, но много се ядосвахме за тази загуба в Русе от „Мерсин“. Следихме какво става и в Швеция и искрено стискахме палци. Пак казвам, че ние може и да се боричкаме помежду си тук, но в края на краищата в момента „Дунав 8806“ е лицето на нашия женски баскетбол“, добави Петко Маринов. Двамата наставници коментираха и динамиката на двубоя между тях в Русе. „Нещата се промениха за няколко минути. „Нефтохимик 2010“ започна ударно със силна серия. След това ние направихме доста добра серия и обърнахме резултата. През второто полувреме ние стояхме по-добре физически. Доволен съм от младите момичета Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева, които направиха много силен мач. Пожелавам бързо възстановяване на Жаклин Златанова, на която даваме вече по няколко минути в мач. Дано си върне формата, в която е била“, каза треньорът на „Дунав 8806“. „Имам много голям опит и като треньор на мъжки баскетболни отбори. Участвал съм и в европейските турнири. Знам каква е разликата между по-добрия и по-слабия отбор.