Българският национал Александър Везенков изигра блестящ мач, но само той не бе достатъчен на Олимпиакос в мача за трето място в Евролигата срещу Барселона. Бившият отбор на крилото спечели срещу гърците с 84:74, за да остави “червено-белите” на последното четвърто място във Финалната четворка в Белград.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Везенков за пореден път бе в стартовите пет на Йоргос Барцокас и се отблагодари с 20 точки, 11 борби и 1 отнета топка. Българинът вкара 6/9 за 2 точки, 1/3 за 3 точки и 5/7 от наказателната линия за коефициент от 27.

Барса бе напред в резултата през почти целия мач, като Олимпиакос не поведе в резултата нито за секунда. Най-голямата преднина в полза на испанците бе 15 точки в средата на третата част.

Никола Миротич с 19 точки, 4 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки бе най-добър за победителите, които за втора поредна година не успяват да изпълнят задачата си в Евролигата. Миналия сезон те загубиха финала от Анадолу Ефес, а сега се задоволиха с третото място.