Маями повали за трети път Бостън във финалната серия на Изток в НБА - 128:102.

Домакините дръпнаха с 15 точки още на полувремето, за да покажат ясно какви са намеренията им. 3-0 в серията и предстоящ четвърти мач отново във Флорида са факти, които не предвещават нищо добро за фаворизирания преди старта на серията тим на Селтикс.

Този път националът на Нигерия Гейб Винсънт иззе водещата роля с 29 точки, а Дънкан Робинсън помогна с 22.

Големите фигури Джими Бътлър (16) и Бам Адебайо (13) бяха с поддържащи такива в този мач, след като точно те бяха движещите сили на двете победи в Бостън на старта на дуела, постлали добре на Маями за крайния успех.

Оттук насетне Бостън има нужда от чудо, започвайки с победа в залата на съперника в мач №4.

Селтикс имаше поредната разочароваща вечер, като Джейсън Тейтъм завърши с едва 14 точки. И пак бе най-резултатен за гостите. Показателно...

На Запад серията върви 3-0 за Денвър срещу ЛА Лейкърс, но мач №4 е в залата в Лос Анджелис.