Най-добрият отбор в редовния сезон на НБА се спаси от отпадане от плейофите поне за момента, но загуби важна фигура. Милуоки взе първа победа в полуфиналнта серия на Източната конференция срещу Маями - 118:115 след продължение и така намали изоставането си до 1-3.

За сметка на това обаче Бъкс изгубиха играч №1 в Лигата - Янис Антетокумпо. Актуалният носител на наградата за "Най-полезен играч" в най-силното първенство в света напусна с контузия на глезена след само 11 минути игра, за които бе вкарал 19 точки.

В негово отсъствие Крис Мидълтън се нагърби с отговорността и завърши с 36 точки, като вкара най-важните кошове за своя отбор в мача.

Маями вкараха 17 тройки, но дори и това не успя да ги спаси в четвъртия мач. Бам Адебайо бе най-резултатен за Хийт с 26 точки, докато Дънкан Робинсън и Джей Краудър реализираха по 6 тройки на човек, приключвайки съответно с 20 и 18 точки.

Задачата пред Бъкс е изключително тежка. Нито един отбор в историята на НБА не е успявал да обърне серия от седем мача след изоставане от 0-3, а ако контузията на Антетокумпо го остави извън игра за по-дълго време, ситуацията ще е е още по-неприятна за клуба от щата Уисконсин.

Лос Анджелис Лейкърс изравниха резултата в полуфинала на Запад срещу Хюстън - 1:1, а това се случи след победа със 117:109.

Двете суперзвезди на "езерняците", които бяха обезличени в първия мач, този път се развихриха. Антъни Дейвис го стори с 34 точки, 10 борби и 4 асистенции, а ЛеБрон Джеймс приключи с 28 точки, 11 борби и 9 завършващи паса.

Джеймс Хардън вкара 27 точки за Рокетс, но за сметка на тов Ръсел Уестбрук отново бе далеч от най-доброто, на което е способен. Той приключи с 10 точки и 7 грешки при цели 11 пропуска в стрелбата от игра.