Изискването за квота е състезателят да има поне едно класиране в Топ 30 на световното първенство в Стоунъм '13 или в старт за Кристалния глобус в периода 1 юли 2012 - 19 януари 2014 г.

Състезанието в Ла Молина миналата вечер бе спечелено от Андреас Промегер (Ав), който във финала победи сънародника си Зигфрид Грабнер. Участниците извън Топ 16 бяха подредени според резултатите си от квалификаците, в които Янков събра общо време от двата манша 59.46 сек.

Лидер в генералното класиране за сезона е Промегер с 5060.00 т., следван от Роналд Фришналер (Ит) с 4480.00 и Ян Кошир (Слвн) с 3427.30. Нашият е 47-и със 139.10 т.

По същото време в събота във Вейсоназ (Швейц) се проведе женски крос за Световната купа, в който участва другата българска сноубордистка с гарантирано участие на олимпийските игри догодина - Александра Жекова. Българката зае 5-о място в коронната си дисциплина, след като завърши предпоследна във финала.

Победата извоюва Нели Моен Локоз (Фр), а преди Сани финишираха последователно още Доминик Малте (Кан), Ева Самкова (Чех) и Рафаела Бруто (Ит). На последното 6-о място остана Микела Мойоли (Ит).

Това бе предпоследен старт за сезона, който ще завърши с финалите в Сиера Невада (Исп, 20-27 март). Преди тях Жекова дели 5-о място в генералното класиране с еднакъв актив с Маей Рикер (Кан) - по 2500 т. Убедително начело е Малте с 4800, пред Моен Локоз с 3710, Самкова с 2780 и Мойоли с 2670.

Спечелената от Янков олимпийска квота е 10-а за България за игрите в Сочи '14. С общо две визи сноубордът се изравнява по брой сигурни участници със ски бягането, в което в Русия ще стартират Веселин Цинзов и Антония Григорова-Бургова. Засега най-много наши спортисти има право да изпрати биатлонът - петима мъже и една жена, информира ТопСпорт.