Сиатъл Сийхоукс, старши треньорът Пийт Керъл и куотърбекът Ръсъл Уилсън спечелиха първия си трофей “Ломбарди“, след като се наложиха с категоричното 43:8 над Денвър Бронкос в забележително шоу Супербоул в Ню Джърси.  Уилсън, в първата си поява във финалния мач в Националната футболна лига на САЩ (НФЛ), подаде 18/25 за 206 ярда при 2 тъчдауна, но в основата на грандиозния успех беше защитата на Хоукс, която беше на най-високо ниво цял сезон. Денвър стартира Супербоул 48 ужасно, както и Сан Франциско го започна миналата година, когато 49ърс в последствие загубиха от Балтимор. Центърът на Бронкос хвърли топката без сигнал от Пейтън Менинг, а тя падна в зоната на тима за две точки в полза на Хоукс. Последвалият задължителен пънт доведе до допълнителни три точки в полза на най-добрата защита в НФЛ.  Объркването продължи и в следващите притежания на Денвър, което доведе до 3 и аут, фъмбъл, открадната топка от сейфтито Кам Чанселър, 0:8 до края на първата четвъртина и удобна атака за Сиатъл. Денвър изглеждаше загубен. Бронкос започнаха втората част с очакван допуснат тъчдаун при ръш от страна на Маршон Линч, но следващото притежание на Денвър беше обещаващо. То премина през три избегнати 3 и аут, няколко чудесни овладявания на Уес Уелкър и Демариъс Томас, което доведе Бронкос до червената зона в другия край на терена.  Точно тогава обаче Пейтън Манинг беше поставен под напрежение и неговият пас попадна в Малкъм Смит, който избяга 69 ярда за втория тъчдаун в мача. В последвалото нападение Манинг се разигра, стигна до зоната на Хоукс, но отново късметът не беше на негова страна. Бронкос стигнаха до четвърти даун и 4 ярда, а вместо да ритат за три точки, те предпочетоха да играят за всичко и сгрешиха. Това пък доведе до пореден търноувър за най-добрата защита в НФЛ. Второто полувреме започна с нов шок за Денвър - кикът попадна в ръцете на Пърси Харвин в неудобната зона зад 20-ия ярд, но връщането беше феномелно. То беше за 87 ярда и тъчдаун за Хоукс, които продължиха перфектната игра на специалния отряд. Резултатът пък стана 29:0. Тъчдаунът на Харвин продължи с 3 и аут на Манинг, същото от Ръсъл и ново притежание за Денвър. Опитът на Бронкос обаче отново се оказа трагично неуспешен, защото пас на куотърбекът на тима се озова в ръцете на Томас, който загуби топката от Байрън Максуел и предизвика трети търноувър в полза на Хоукс. Нападението завърши с тъчдаун за Сиатъл, след като Джърмейн Кърс проби по фамозен начин три защитни удара и отбеляза първия тъчдаун от пас в мача за 23 ярда.