Силен старт на сезона направиха състезателите на пловдивския клуб по колоездене Цар Симеон 1898. Те се завърнаха с две трети места - индивидуално и отборно, в крайното класиране от международната колоездачна обиколка на гръцкия град Солун. Юношеският национал Николай Генов завърши трети в индивидуалната надпревара при младежите. В първия ден беше предвиден пролог - атрактивен 7-километров критериум по брега на морето на гръцкия град, но при много силен страничен вятър. В него 18-годишният пловдивчанин Николай Генов се представи отлично и извоюва първото място при младежите, като стана 9-ти при мъжете. В следващите два състезателни дни, бегачите трябваше да преминат през два тежки общи старта - съответно по 105 км и 120 километра, които на практика определиха и призьорите. Във втория ден 82 километра преди финала започна солидно изкачване, а в 89-ия километър стана разкъсване на групата след няколко атаки. Генов изостана от откъсналата се група, а на 91-ия километър реши да атакува, за да достигне бегълците. 15 километра преди финала той влезе много остро в един десен завой и падна лошо. Наложи се да сменя велосипеда си. В третия ден Генов направи поредно силно каране и отново стана първи при младежите, въпреки, че отново го преследваше малшанс. 70 км преди финала Генов счупи скорости и добре, че наблизо до него караше неговия съотборник от мъжкия тим на “Цар Симеон 1898“ Велизар Фурлански, който му преотстъпи неговия велосипед и Генов продължи, и се върна в челото на колоната.