Отборите на София Беърс и София Найтс ще играят във финала на първенството по американски футбол на България тази събота. Спортът набира все по-широка популярност у нас в последните години, а кой ще стане шампион ще разберем в събота вечер на стадиона на комплекс "Академика" в столицата. Началният час на двубоя е 18.00 часа.

В редовния сезон на шампионата участие взеха общо шест отбора, като имаше и чуждестранен тим - този на Букурещ Тайтънс.

Освен "мечките", "рицарите" и "титаните", останалите участници бяха Варна Шаркас, Бургас Пайрътс, Шумен Брюърс и Загора Тайтънс.

Беърс спечелиха редовния сезон с 6 победи в 6 мача, докато Найтс останаха втори с баланс 5-1, така че финал между тези два съперника изглежда напълно логично.

В полуфиналите лидерът в редовния сезон София Беърс победи Букурещ Тайтънс с 56:12. София Найтс пък надигра Варна Шаркс с 20:12, за да си заслужи място в съботния финал.