Поставеният под №4 Монако стигна до втория си финал за сезона след победа над американския ветеран Майкър Ръсел с 5-7, 6-1, 6-4 в мач, който продължи два часа и 25 минути.

№10 в световната ранглиста Иснър също ще играе на втори финал този сезон, след като се наложи трудно над испанеца Фелисиано Лопес с 6-7 (5-7), 7-6 (7-4), 6-3 след 2 часа и 36 минути борба на корта.

По пътя към първия си финал, в Индиън Уелс, Иснър отстрани в трети кръг именно Монако, който през февруари вдигна купата на турнира във Виня дел Мар (Чили). Високият 206 сантиметра Иснър все още няма трофей този сезон и срещу Монако ще се бори за четвърта титла в кариерата си, информира БГНЕС.

26-годишният американец, без значение от резултата срещу Монако, утре ще измести сънародника си Марди Фиш от деветото място в световната ранглиста и ще стане тенисист номер едно на Америка за първи път в своята кариера.