Вчера Йовов изигра 190-ия си мач за Левски в А група. Той вече е най-резултатният действащ футболист в родното първенство (изпревари Мартин Камбуров, който има 119 точни изстрела).

Левски прекъсна серията си от две поредни поражения на "Герена", но вече пети пореден мач няма успех. Тони Калво сложи край на головата суша на Левски на стадион "Георги Аспарухов". Тя продължи точно 223 минути. "Сините" не се бяха разписвали в своя дом от успеха с 2:1 над Черно море. Тогава в 75-ата минута вкара Кристовао Рамос.

За последно Левски завърши 2:2 на "Герена" от 21 ноември 2009 година. Тогава стигна до същия резултат срещу Литекс. Това бе първото домакинско равенство след 33 срещи (не броим мача с ЦСКА на "Васил Левски" през сезон 2009/2010).

В трети пореден двубой Черноморец се разписа навън - стори го и при гостуванията си на Славия и Видима. Аатиф Шаешу реализира 5-ия си гол в 4 поредни двубоя на бургазлии. В тях записаха две победи и две равенства. Черноморец продължава да няма победа срещу Левски в София от 20 август 1989 година, когато спечели с 2:1, съобщи Novsport.