И двата отбора бяха загубили предишните си два мача в Серия А и този двубой се явяваше доста важен за тях. Преди срещата феновете нагорещиха обстановката, хвърляйки по полицаи коктейли "Молотов". Фен на Рома пък бе наръган. Нормално и на терена бе нервно, а първи кръв пуснаха Рома след попадение на Ерик Ламела в 9-ата минута.

Символичните домакини Лацио пък изравниха в 35-ата минута след гол от фаул на Антонио Кандрева. Миро Клозе направи обрата пълен малко преди почивката след удар отблизо. До края на полувремето Даниеле Де Роси пък бе изгонен с директен червен картон след удар без топка срещу Маури.

Последният пък вкара третия гол за тима си в началото на втората част, но след това бе изгонен за втори жълт картон в 85-ата минута, а 60 секунди по-късно Миралем Пянич върна един гол.

Градските врагове бяха съседи в класирането преди този мач - Лацио беше пети, а Рома шести, а статуквото се запази и след края на дербито.

Милан записа ново разочарование, губейки с 1:3 на собствения си стадион от Фиорентина. Гостите поведоха с два гола през първото полувреме на Алберто Акуилани и Борха Валеро. Джампаоло Пацини върна едно попадение в 60-ата минута, но Хамдауи наказа отново домакините 2 минути преди края.

Фиорентина обаче не успя да замести Наполи на третото място след драматичен успех на Единсон Кавани и компания с 4:2 над Дженоа. Иммобиле даде преднина на домакините в средата на първата част, но Место изравни в 54-ата минута. Само 120 секунди по-късно Бертолачи отново помрачи настроението на гостите с гол за 2:1. Единсон Кавани обаче се отчете с гол за 2:2 11 минути преди края на мача, а Марек Хамшик донесе трите точки на отбора си в продължението на двубоя.

Остана време дори за Лоренцо Инсине да вкара още един гол за гостите.

Ето и останалите мачове от кръга: Киево - Удинезе 2:2, Парма - Сиена 0:0, Торино - Болоня 1:0. Довечера играят Аталанта и Интер.