Отборът на Барселона се класира на полуфинал в турнира за Купата на Краля след като се наложи с 4:2 като гост на Малага и по този начин с общ резултат 6:4 продължава в следващата фаза.   Педро откри резултата в полза на каталунците в 8-ата минута, но Санчес изравни в 12-ата. Пике отново изведе блаугранас напред четири минути след почивката, но Санта Крус бе точен за 2:2 в 68-ата. Надеждите на Малага за сензация обаче бяха попарени от Иниеста и Меси, които довършиха съперника с попадения съответно в 76-ата и 80-ата минута.   Двубоят на „Ла Росаледа” бе изключително драматичен и равностоен. В типичния си стил възпитаниците на Тито Виланова имаха сериозно превъзходство по отношение на владението на топката.